Keleti Partnerség

A CESCI a kassai székhelyű CESCI Carpathiával közösen aktívan vesz részt az Unió keleti határai mentén formálódó határ menti együttműködések fejlesztésében. A Keleti Partnerség szakpolitikai célkitűzéseivel összhangban segítjük a határok könnyebb átjárhatóságának, a határ menti közösségek együttműködésének, a határtérségek fejlesztésének biztosítását. Ennek érdekében stratégiai együttműködési megállapodást kötöttünk az Ukrán Tudományos Akadémia és az Ungvári Nemzeti Egyetem képviselőivel.

Kassai Platform

Kassai Platform

A CESCI, a CESCI Carpathia, az AEBR és a Szlovák Külpolitikai Egyesület Kutatóközpontja (RC SFPA) kezdeményezte a Kassai Platform létrehozását. A kezdeményes célja a közép-európai régió keleti partnerséggel foglalkozó kutatóinak, szakértőinek összegyűjtése, és együttműködésük támogatása annak érdekében, hogy eredményesen járuljanak hozzá az uniós keleti partnerségi szakpolitika formálásához. A platform megalapítására 2019 áprilisában Kassán került sor.
Stratégiai együttműködés az Unió keleti határai mentén

Stratégiai együttműködés az Unió keleti határai mentén

Február 10-én az Ungvári Nemzeti Egyetem adott otthont annak a tudományos találkozónak és ünnepségnek, melynek keretében az Ukrán Tudományos Akadémia Gazdasági és Jogi Kutatóintézetének, az Ungvári Nemzeti Egyetem Jogi Karának és a Határon Átnyúló Kezdeményezések Közép-európai Segítő Szolgálatának (CESCI) képviselői együttműködési megállapodást írtak alá. A felek a memorandumban rögzítették egy stratégiai együttműködés kezdetét, melynek célja az Ukrajna nyugati határait érintő határon átnyúló együttműködések segítése.
Határon átnyúló együttműködéssel Ukrajna határainak európaizálásáért

Határon átnyúló együttműködéssel Ukrajna határainak európaizálásáért

2020 novemberében elindult a „Határon átnyúló együttműködéssel az ukrán határok európaizálása érdekében” elnevezésű projekt a Nemzetközi Visegrádi Alap támogatásával. A projektet a CESCI vezeti az Ukrán Nemzeti Tudományos Akadémia Gazdasági és Jogi Kutatóintézetének, az Ungvári Állami Egyetem Jogi Karának, az Eperjesi Egyetem Politikatudományi Intézetének, a Lengyel Tudományos Akadémia Földrajzi Intézetének, valamint a Libereci Műszaki Egyetemnek a közreműködésével.
Ukrán kézikönyv jelent meg a határokon átnyúló együttműködésről

Ukrán kézikönyv jelent meg a határokon átnyúló együttműködésről

Egyesületünk 2020 februárjában írt alá együttműködési megállapodást az Ukrán Nemzeti Tudományos Akadémia Közgazdasági és Jogtudományi Intézetével, valamint az Ungvári Nemzeti Egyetem Jogi Karával. Az együttműködés támogatásával most kézikönyv jelent meg az Európa Tanács gondozásában, „Határon átnyúló együttműködés: jogi alapok és sikeres gyakorlatok” címmel.
Ukrajna határon túli EU-integrációja - a V4-ek segítségével

Ukrajna határon túli EU-integrációja – a V4-ek segítségével

A Nemzetközi Visegrádi Alap által finanszírozott projekt keretében a partnerek két rendezvényt szerveztek az Európai Határrégiók Egyesületének 2023. november 8-11. között Kassán megrendezésre kerülő éves rendezvényének keretein belül.

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium