A CESCI nemzetközi szervezetek tagságára pályázva bővíti hálózati kapcsolatait

| 2021. július 21.

A Közgyűlés 2021. május 31-i döntésének megfelelően a CESCI négy elismert nemzetközi szervezetnél pályázik tagságért. A döntés célja, hogy a nemzetközi porondon bővítse az egyesület szakmai hálózati kapcsolatait.

A CESCI alapítása óta folyamatosan fejleszti nemzetközi kapcsolatait annak érdekében, hogy a határon átnyúló együttműködéssel kapcsolatban átfogó tudást szerezzen, és hogy a szakpolitika-alakítás területén hozzon létre szövetségeket. Az egyesület közgyűlése által 2021. május 31-én hozott döntés összhangban áll a fenti politikai célkitűzésekkel, amennyiben felhatalmazta az elnököt és a főtitkárt, hogy négy nemzetközi szervezetnél kérelmezze a tagfelvételt.

Az ISOCARP (Városi és Regionális Tervezők Nemzetközi Társasága) az urbanisták és regionális tervezők világméretű szervezete, amelynek célja a tudáscsere és az érdekmegjelenítés. Az egyesület székhelye Hágában (Hollandia) található. 2009 óta a CESCI átfogó tapasztalatokat halmozott fel a határon átnyúló regionális tervezés terén, amely megteremti a közös alapot az ISOCARP többi tagjával történő együttműködésre.

A Regionális Tudományi Egyesület (RSA) az egyik legjelentősebb globális hálózat a regionális és városi kutatások, fejlesztések és szakpolitikák terén, elismert kiadványokkal és szakmai rendezvényekkel. A határtan (Border Studies), ahol a CESCI aktív, a regionális tudományok egyik népszerű ága.

Az EUREGHA (Európai Regionális és Helyi Egészségügyi Hatóságok) regionális és helyi közjogi intézmények és szakmai szervezetek hálózata, amelyek határon átnyúló egészségügyi fejlesztésekben érdekeltek. Lényegében ez az egyetlen ilyen kezdeményezés Európában, brüsszeli székhellyel. 2016 óta a CESCI aktívan vesz részt különféle, az egészségügyi szolgáltatások határon átnyúló megosztását célzó tevékenységekben, ami indokolja a csatlakozást.

A Nyugat-balkáni Területi Kormányzási Hálózat (TG-WEB) a nyugat-balkáni területpolitikák iránt érdeklődő intézmények és természetes személyek informális hálózata. A CESCI és a CESCI Balkans osztja a kezdeményezés céljait, amelyek a jobb területi kormányzásra és az EU-s integrációra fókuszálnak. Ennek megfelelően a CESCI menedzsmentje gyümölcsöző együttműködésre számít a hálózat keretein belül.

A közgyűlés döntésének megfelelően, a tagfelvételi kérelmek benyújtásra kerültek a szervezetek felé, amelyek érzékelhetően bővíteni fogják a CESCI nemzetközi hálózati kapcsolatait.

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium