Lezárult a SECCo2 projekt

| 2019. február 01.

Január 31-én lezárult a CESCI „SECCo2 – Youth for cross-border partnership and cohesion of EUSDR and EUSAIR” című projektje, mely az AEBR-rel (Európai Határrégiók Egyesülete), az ISIG-gel (Istituto di Sociologia Internazionale di Gorizia) és a CESCI Balkans-al közösen, a Duna Régió Stratégiai Alap támogatásával valósult meg. A projekt célja a Duna és az Adriai- Ión régiók belső kohéziójának és társadalmi kapcsolatainak erősítése volt a határok átjárhatóságának növelése és a határon átnyúló hálózatépítés révén. A projekt során a partnerek nagy hangsúlyt fektettek a fiatalabb generációk szakmai diskurzusba való bevonására.

A projekt egyik legfontosabb eleme a május 30-31-én, a montenegrói Tivatban megrendezett 10. Ifjúsági Fórum és nemzetközi konferencia volt, melyen 120 egyetemista és a határ menti együttműködésben érintett fiatal szakértő vett részt. Az esemény egyrészt személyes találkozási alkalmat biztosított a Duna és az Adriai-Jón régió különböző országaiból érkező fiataljaik számára, másrészt megalapozta azt a hosszú távú kezdeményezést, melynek célja a jövő szakemberinek felkészítése a határon átnyúló együttműködések, fejlesztések menedzselésére.

Az interaktív, műhely jellegű ifjúsági fórum és az azt kísérő nemzetközi konferencia részletei ide kattintva olvashatók.

A projekt második felében elkészült egy on-line határ menti együttműködési platform, melyen az érintett szereplők (eurorégiók, EGTC-k, közös kamarák, szakértők stb.) oszthatják meg a tevékenységükkel kapcsolatos híreket, eseményeket, építhetnek nemzetközi partnerségeket és használhatják az ún. CBC tool-kit funkcióit. Utóbbi tartalmaz többek között e-learning anyagokat a határ menti együttműködéssel kapcsolatos európai szakpolitikákról, az együttműködések jogi és intézményi kereteiről, a határ menti tervezésről és projektmenedzsmentről, de a felhasználók böngészhetik az on-line dokumentumtárat, a jó gyakorlatok gyűjteményét és finanszírozási forrást kereshetnek projektjeikhez a forrástérkép funkció segítségével.

A platform alapvető célja, hogy láthatóvá tegye ezeket a határ menti struktúrákat, résztvevőiknek folyamatosan on-line találkozási pontként szolgáljon és a meglévő információ- ás tudásbázist összegyűjtve és könnyen elérhetővé téve járuljon hozzá a határ menti együttműködések létrehozásának, fejlesztésének és működtetésének sikeréhez.

A platform a következő linkre kattintva érhető el: https://secco2.eu/

Ha nem akar lemaradni a határ menti együttműködéssel kapcsolatos legfontosabb hírekről, eseményekről és információkról, regisztráljon most!

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium