Információk

  • Projektvezető: CESCI
  • Projektpartnerek: Ukrán Nemzeti Tudományos Akadémia Gazdasági és Jogi Kutatóintézet; Ungvári Állami Egyetem Jogi Kara; Eperjesi Egyetem Politikatudományi Intézete; Lengyel Tudományos Akadémia Földrajzi Intézete; Libereci Műszaki Egyetem
  • Területiség:
  • Évszám: 2021
  • Publikáció nyelve: Ukrán
  • Oldalak száma: 136

Képzési anyag az ukrajnai határ menti szereplők kapacitásainak fejlesztésére

A 2020 novemberében a Nemzetközi Visegrádi Alap támogatásával elindult – a „Határon átnyúló együttműködéssel az ukrán határok európaizálása érdekében” elnevezésű – projektünk újabb mérföldkövéhez érkeztünk: elkészült a határon átnyúló együttműködések kiépítését elősegítő képzési anyagunk. 

A képzési anyag tíz fejezetből áll, amelyben a projekt partnerek olyan témákról adnak részletes és praktikus információkat, mint a határon átnyúló együttműködések jogi, intézményi és gazdasági háttere, a határon átnyúló együttműködések európai szakpolitikai keretei, a határon átnyúló együttműködések jó gyakoralatai, határon átnyúló kormányzás, civil kezdeményezések, a regionális és helyi szereplők paradiplomáciája, interkulturális együttműmödések határon átnyúló viszonylatban, határon átnyúló tervezés és projekt menedzsment, valamit finanszírozási kérdések. 

Minden fejezet hasonló struktúra szerint épül fel, az elméleti és gyakorlati magyarázatokat és példákat követően az új ismeretek elmélyítését elősegítő kérdésekkel és feladatokkal zárulnak az egyes fejezet. A tananyag végén részletes terminológia lista és bibliográfia segíti az olvasókat. Az ukrán nyelvű tananyagot a 2022 februárjában megszervezendő képzésen a gyakorlatban is használni fogják a projektpartnerek. 

A projektet a CESCI vezeti az Ukrán Nemzeti Tudományos Akadémia Gazdasági és Jogi Kutatóintézetének, az Ungvári Állami Egyetem Jogi Karának, az Eperjesi Egyetem Politikatudományi Intézetének, a Lengyel Tudományos Akadémia Földrajzi Intézetének, valamint a Libereci Műszaki Egyetemnek a közreműködésével.

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium