Duna Transznacionális Program előkészítésének előrehaladása

| 2020. március 25.

Zajlik a következő Duna Transznacionális Program (DTP2) előkészítése, amely folyamatban egyesületünknek 2020 során is feladatokat szánt a program irányító hatósága és közös titkársága (MA/JS). A tavalyi évhez hasonlóan, e feladatok idén is a Külgazdasági- és Külügyminisztériumtól kapott éves működési támogatás terhére valósulhatnak meg.

Mint arról már korábban beszámoltunk, 2019 során, a Duna régióra vonatkozóan elkészítettük e programozási folyamat egyik első lépcsőfokának is tekinthető Területi Analízist, mely a teljesség igényével azonosította a leendő transznacionális program szempontjából releváns kohéziós kihívásokat.

Az idei szerepünk, ennek a munkának a továbbléptetése lesz: Területi Stratégiát kell alkotnunk, mely az azonosított kihívásokból kiindulván, figyelembe veszi az egyes tématerületek területi relevanciáját, a releváns szereplők véleményét és elképzeléseit a következő programra vonatkozóan, továbbá a program tervezésének szakpolitikai/szabályozási kereteit. E három tényező metszeteként kell szintetizálnunk azt a stratégiát, amely a programozási folyamat során egyfajta hidat képezhet a Területi Analízis területi evidenciákkal alátámasztott megállapításai és a leendő program szakpolitikai környezet által behatárolt kialakítása közt, ezzel is törekedvén a területi hatások minél nagyobb mértékű érvényesülésére az új programban.

Jelen pillanatban e munka módszertanának véglegesítési folyamata zajlik, közösen a titkársággal (MA/JS), és a Task Force-szal. Várhatóan április-május során zajlik majd le (on-line kérdőívezés keretében) a legjelentősebb szereplő bevonása, majd júliusra összeáll az első, előzetes eredményeket is tartalmazó, szélesebb körben is véleményezhető változat. Végleges Területi Stratégia októberre várható.

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium