Információk

  • Szerző: CESCI
  • Területiség: Kárpáti térség
  • Évszám: 2018
  • Típus: Tanulmány
  • Publikáció nyelve: Magyar, angol
  • Oldalak száma: 33 (HU), 23 (EN)

Határon átnyúló mentés. Összefoglaló jelentés a határon átnyúló mentés harmonizáció feladatairól. (Jogi akadálymentesítés: Harmadik mérföldkő)

A Jogi akadálymentesítés harmadik mérföldkövének egyik alprojektje keretében a CESCI folytatta a korábbi két mérföldkő során megkezdett munkát, tovább segítve a határon átnyúló mentési diskurzus fejlődését Magyarország és a szomszédos EU-tagállamok között. Ennek a 2018-ban lezajlott egészségügyi tematikájú alprojektnek az összefoglaló jelentése keretében ismertetésre kerül a szomszédos országok hatóságainak álláspontja, valamint bemutatásra kerülnek a témával kapcsolatos meglévő szakpolitikai irányvonalak. Mindezek közelebb visznek a többoldalú jogszabály-harmonizációra vonatkozó javaslatok megfogalmazásához.

A dokumentum összefoglalja az alprojekt tevékenységeit és eredményeit, ideértve az illetékes határon túli intézményekkel négy szomszédos ország (Ausztria, Horvátország, Románia, Szlovénia) regionális illetékeseivel készített, a mentési és sürgősségi ellátó rendszer működésének részleteiről szóló személyes interjúkat, illetve az érintettek közötti személyes kapcsolatok megalapozása, valamint a szabályozási harmonizáció lehetséges kereteinek összefoglalása céljából megrendezett nemzetközi, interaktív szakmai szemináriumot.

A dokumentum tartalmazza a szomszédos országok mentési rendszerének az előző jogi akadálymentesítési projekt tapasztalatai alapján meghatározott szempontok szerinti összehasonlítási javaslatát, továbbá az akadályok leküzdéséhez szükséges lépések egyeztetési folyamatát.

A dokumentum összefoglalja az alprojekt eredményeként meghatározásra került további partner-bevonási szükségleteket, továbbá operatív javaslatokat is tartalmaz (pl. nemzetközi minősítő rendszer és közös tanúsítvány kidolgozása; nemzeti koordinációs központok felállítása; tolmácsügyeletek létesítése).

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium