A Via Carpatia ETT partnerségépítő fórumokat szervezett

| 2022. december 12.

A szlovák-magyar Via Carpatia ETT először rendezett partnerségépítő fórumokat november 15-én és 29-én, amelyek a pályázatok előkészítését célozták az Interreg következő pályázati felhívására a határon átnyúló együttműködési projektekre vonatkozóan. A fórumon több tucat regionális érintett volt jelen és vitatott meg projektötleteket.

Az első fórumot a szlovákiai Malá Idaban, a másodikat pedig Magyarországon, Tarcal városában tartották. A rendezvényeket mindkét esetben rövid előadások indították. A korábbi Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program (2014-2020) második szakaszos értékelésének első eredményeit Ocskay Gyula, a CESCI főtitkára ismertette. A program kassai Infopontjának képviseletében Erényi Tünde beszélt az új szlovák-magyar határon átnyúló programról, annak célkitűzéseiről, finanszírozási lehetőségeiről és a várható pályázati felhívásokról. A Via Carpatia ETT foglalkoztatási akciótervét (Territorial Action Plan for Employment: TAPE) Szalay Mónika, a társulás által kezelt Kisprojekt Alapot Andrea Sedláček ismertette, az ETT által megvalósított oktatási és szociális projektek eredményeiről pedig Nicolette Olléová számolt be a résztvevőknek. Ezen előadók mindegyike tagja a Via Carpatia ETT csapatának.

A potenciális projektpartnereknek lehetőségük volt kérdéseiket feltenni az előadásokkal kapcsolatban. Ezután a résztvevők projekt adatlapokat kaptak, amelyeken röviden bemutathatták projektötleteiket. Az összegyűjtött javaslatokat a Via Carpatia csapata jelenleg is elemzi és kategorizálja. A tematikus kategorizálás elvégzése után, januárban, témák szerinti munkacsoportokat fognak felállítani. Ezek a munkacsoportok a lehetséges projekteket és finanszírozási lehetőségeiket tárják majd fel a határon átnyúló együttműködés keretein belül és azon túl is. A CESCI-t azzal bízták meg, hogy az ETT tervezett turisztikai alapú területi akciótervének kidolgozásában nyújtson támogatást.

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium