Szentgotthárdi Fórum

2015 óta a CESCI, a két érintett nagykövetséggel és a helyi önkormányzattal közösen szervezi meg minden évben a Szentgotthárdi Fórumot a Magyarországon élő szlovének fővárosában. A kezdeményezés különböző magyar és szlovén közintézmények, civil szervezetek és gazdasági szereplők képviselőinek biztosít rendszeres találkozási alkalmat, melyek célja a szereplők közötti kapcsolatok erősítése, közös projektek, akciók elindítása, és a kölcsönös megértés javítása.

2015. április 21-22-én a két nagykövet, , Őexc. Ksenija Škrilec és Őexc. Szilágyiné Bátorfi Edit védnökségével magyar és szlovén polgármesterek, üzletemberek, regionális fejlesztési szakemberek és az egyetemi szféra képviselői találkoztak Szentgotthárdon, hogy az együttműködésben rejlő lehetőségeket feltárják, megosszák egymással fejlesztési elképzeléseiket és partnereket találjanak konkrét projektjavaslataikhoz. A résztvevő felek ekkor írták alá a Szentgotthárdi nyilatkozatot, amellyel elköteleződtek a szomszédos nemzetek szereplői közötti együttműködés erősítését és bővítését szolgáló éves rendszerességgel megrendezendő eseményt mellett.

RENDEZVÉNYSOROZATUNK ÁLLOMÁSAI:

  • 2022. október 4 :

     

    Ötödik szeminárium

    Az ötödik alkalommal megrendezett Szentgotthárdi Fórum fő témáját a szűkebb értelemben vett magyar-szlovén határtérség fejlesztési kihívásai és lehetőségei, különös tekintettel a 2021-2027 közötti programozási időszak idején igénybe vehető területfejlesztési és együttműködési forrásokra, valamint a vegyes nemzetiségű határtérség specifikus kihívásait kezelni hivatott kétoldalú kezdeményezésekre.

  • 2018. június 18.

    Negyedik szeminárium

    A 2018-as esemény plenáris szekcióinak fő témái a mezőgazdaság és környezetvédelem, az idősödő társadalom és kapacitásfejlesztés, oktatás, illetve a mobilitás és turizmus voltak, amelyeken keresztül az előadók a periférikus térségek gazdasági és társadalmi fejlesztésének kihívásait és lehetőségeit járták körül, valamint a szorosabb értelemben vett határtérség együttműködési és fejlesztési lehetőségeit térképezték fel.

     

    2018. június 18.

  • 2017. május 22-23.

     

    Harmadik szeminárium

    A 2017-es esemény középpontjában a digitális technológia állt. A rendezvény résztvevői a két nap alatt arra kerestek választ, hogy miként segítheti a digitalizáció a gazdaság, az oktatás, a turizmus, valamint az alkonygazdaság és a kétnyelvűség fejlesztését, illetve az ezekben a témákban történő együttműködést.

  • 2016. április 11-12.

    Második szeminárium

    A 2016-os esemény szintén lehetőséget teremtett a résztvevők számára, hogy bemutathassák projektelképzeléseiket, amelyekhez partnereket találhattak a határ túloldaláról. Emellett a kétnapos program számos az együttműködést érintő előadást tartalmazott, olyan változatos témákról, mint a Szlovéniában való cégalapítás és adózás jogi környezete, a kétnyelvűségi kérdések, a turisztikai együttműködés keretei és perspektívái, a szlovén-magyar határ menti együttműködés intézményi keretei, a két ország közötti közlekedésfejlesztési tervek és a helyi erőforrásokra alapozott határ menti gazdaságfejlesztés lehetőségei.

     

    2016. április 11-12.

  • 2015. április 21-22.

     

    Első szeminárium

    2015. április 21-22-én, Szentgotthárdon került megrendezésre a Szentgotthárd – Monošter kezdeményezés első szemináriuma, Új lendület a határon átnyúló együttműködéseknek címmel. A két napos rendezvény az összesen több mint 60 magyar és szlovén, az állami és a magánszektorokból érkező résztvevőnek lehetőséget biztosított projektötleteik bemutatására és a potenciális partnerekkel való találkozásra, illetve a megvalósításhoz szükséges forráskeresésre is.

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium