ETT-Műhely 2019/2 (Budapest)

Budapest, 2019. június 24.

Az idei második ETT-műhely 2019. június 24-én, Budapesten, a Külgazdasági és Külügyi Intézetben került megrendezésre. A Külgazdasági és Külügyminisztérium Regionális és Határ Menti Fejlesztések Főosztálya ez alkalommal a gazdaság- és vállalkozásfejlesztés témakörét állította a műhely középpontjába.

A napot Kiss-Parciu Péter a KKM határ menti gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára nyitotta meg. Beszédében hangsúlyozta a jogi akadálymentesítés fontosságát és az Európai Területi Társulások térségfejlesztésben betöltött szerepét. Ezt követően Szepessy Balázs, az ITM helyettes államtitkára a kormány 2030-ig szóló vállalkozásfejlesztési stratégiáját mutatta be, mely egy 7 pontból álló akciótervet fogalmaz meg az adózási és üzleti környezettel, a digitalizációval és a nemzetköziesedéssel a középpontban. Holop Szilveszter az INTERREG V-A Szlovákia-Magyarország Program titkárságvezető helyettese a program 3. prioritási tengelyén belül megvalósuló foglalkoztatási célú területi akcióterveket mutatta be. Összesen 9 akcióterv került elfogadásra a szlovák-magyar határtérségben, melyből 5 egy-egy ETT koordinációjában valósul meg. Hangsúlyozta, hogy az akciótervek esetében sokkal világosabban mutatkozik a fejlesztések határon átnyúló jellege, mint a „normál” két partner által megvalósítottak esetében. A délelőtt utolsó programpontjaként Wächter Balázs, a VitalPro Kft. tanácsadója beszélt az inkubátorházak térségi szerepéről a kazincbarcikai KOLORCITY projekt apropóján. Végül Bara Zoltán a Pons-Danubii ETT igazgatója és Kószó Miklós a BTC ETT igazgatója mutatták be kapcsolódó kezdeményezéseiket.

A délutáni szekciót Jónás László, a Design Terminál üzletfejlesztési vezetőjének előadása nyitotta, melynek keretében bemutatta a szervezet visegrádi és határon túli tevékenységét. Előadásában hangsúlyozta a humánerőforrás fejlesztés fontosságát a start-up-ok, illetve a mikro- és kisvállalkozások esetében. Ezt követően a CESCI projektmenedzsere, Hüse-Nyerges Enikő beszélt az egyesület tevékenységének és az európai CBC folyamatok aktualitásairól. Előadásában bemutatta az Európai Tanácsadói Platform által kezdeményezett projektet, a jogi akadálymentesítés terén történt előrelépéseket mind európai, mind visegrádi szinten, illetve beszélt az Európai Bizottság b-solutions pályázati programjáról. A nyertes pályázók között foglal helyett az Arrabona ETT, melynek igazgatója, Sárkány Péter mutatta be a megvalósítandó projekt tartalmát.

A délután második részében a KKM munkatársai tájékoztatták az ETT-ket a legfontosabb adminisztratív és stratégiai változásokról és fejleményekről, majd a csoportosulások képviselői számoltak be az elmúlt műhely óta eltelt időszak történéseiről.

A legutóbbi
ETT-műhelyek

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium