ETT-Műhely 2016/1 (Révkomárom)

Révkomárom, 2016. március 31 - április 1.

A magyar részvételű európai területi társulások soron következő műhelyét ezúttal Révkomáromban rendezte meg a CESCI, a helyi érdekeltségű Pons Danubii ETT-vel közösen. A március 31-én és április 1-jén lebonyolított program részeként maga az ETT is bemutatta sikeres projektjeit.

A magyar részvételű ETT-k legutóbbi, 2015. novemberi találkozóján született a döntés, hogy a jövőben mindig egy-egy társulás látja vendégül a többieket. Így egyrészt a tapasztalatcsere is új szintre emelkedhet, mivel az ETT-k menedzserei tanulhatnak a másik társulás projektjeiből, azok eredményeiből; másrészt a kapcsolatok is erősödnek, ha a munkakörülményeket személyesen is van mód megismerni.

A 2016. év első műhelyéhez a révkomáromi (SK) székhelyű Pons Danubii ETT szolgáltatta a helyszínt. A program első részében Iveta Námerová és Peter Baluň, a szlovák-magyar INTERREG V-A program irányító hatáságának képviselői mutatták be a programot és a közeljövőben meghirdetni tervezett első kiírást. Őket Hegyesi Béla, a transznacionális és interregionális programok magyarországi nemzeti kontaktpontja beszélt a Duna Transznacionális Program első felhívásának tapasztalatairól, a második felhívásról, valamint a 2017 elején elindítani tervezett Seed Money eszközről.

Az első nap végén a Pons Danubii ETT igazgatója, Bara Zoltán beszélt a társulás eddigi sikeres projektjeiről és az ezek megvalósítása során szerzett tapasztalatokról. Mint elmondta, az elmúlt években több mint 3 millió euró értékben valósított meg, illetve menedzselt le az ETT. Az egyes projektek témája lefedi a médiaegyüttműködést, az ipari parki infrastruktúra-fejlesztést, a kerékpárút-építést és a munkaerőpiaci együttműködést. A jelenlévők ezt követően kisvonatos kirándulás keretében meg is tekinthették a közel 20 km hosszúságú Vág menti kerékpárutat.

A műhely második napján a Banat-Triplex-Confinium (BTC) ETT munkatársai tartottak képzést a bizonylatolási és elszámolási rendszerükről, majd a CESCI jogi akadálymentesítési projektjét mutatta be Ocskay Gyula főtitkár. A délelőtti program zárásaként a Külgazdasági és Külügyminisztérium munkatársaival került sor a szokásos egyeztetésre. Ezen szóba került az előző évi működési célú támogatások elszámolása, az idei kiírás várható rendszere, a készülő kormányhatározat, valamint a minisztériumi KÖFOP-pályázat várható lebonyolítási rendje.

A műhely végén a résztvevők elfogadták BTC ETT meghívását: a következő műhely helyszíne Mórahalom lesz, június elején.

A legutóbbi
ETT-műhelyek

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium