ETT-Műhely 2015/2 (Budakeszi)

Budakeszi, 2015. szeptember 23-24.

A műhely egyik vendége Potápi Árpád János volt, a Miniszterelnökség nemzetpolitika államtitkára, aki a határmenti együttműködések nemzetpolitikai szerepéről beszélt. A másik vendég Sara Svensson, a CEU kutatója volt, aki az ETT-kkel kapcsolatos kutatási eredményeiről számolt be, és a műhely során több interjút is készített a jelenlévőkkel.

A műhely elején Potápi Árpád János mutatta be a magyar nemzetpolitikai stratégia legfőbb célkitűzéseit, kiemelve a határ menti együttműködések fontosságát ezen célok elérése szempontjából. Az ETT-k hozzá tudnak járulni ezekhez a célokhoz egyrészt a határon túli magyar nemzetrészekkel fenntartott kapcsolataik révén, másrészt közvetítő szerepüknek köszönhetően, amelyet a szomszédos népek irányában töltenek be.

Sara Svensson a hazai ETT-k körében végzett kutatásait ismertette, kitérve az alapítási motivációkra, a legnépszerűbb együttműködési ágazatokra, valamint az egyes ETT-k közötti együttműködési rendszerre is.

A minisztérium munkatársai jelezték, hogy a KKM a KÖFOP program keretében lehetőséget kapott arra, hogy szakértői támogatást nyújtson az ETT-k fejlesztési munkájához. Az első felhívás 2016-ban jelenik meg a tervek szerint.

A műhely során az újonnan alakult magyar-horvát Mura Régió ETT mutatkozott be, és a résztvevők részletesen megvitatták a minisztérium ETT-alap kérdéseit is.

A CESCI egy átfogó értékelési rendszer alapján minősítette a társulások honlapját, amely alapján Ocskay Gyula felhívta a jelenlévők figyelmét a hiányosságok kezelésére. 

A résztvevők kinyilvánították, hogy szívesen szerveznének Magyarországon egy európai EGTC-találkozót, amelynek a lebonyolítási rendjét is megvitatták.

A legutóbbi
ETT-műhelyek

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium