A CESCI Central pályázatot nyújtott be

| 2022. március 04.

A CESCI számos egyetemmel együtt, köztük kutatóközpontokkal és helyi, valamint regionális partnerekkel, egy transznacionális projektjavaslatot nyújtott be február végén a Central Europe program pályázati felhívására.

Az Interreg Central Europe program célja Közép-Európa integrált területfejlesztését kezelni, olyan megerősített kormányzás segítségével, amelyet az adminisztratív és jogi akadályok csökkentésével, a jobb politikai döntéshozatallal vagy a részvételen alapuló döntéshozatali eljárásokkal lenne szükséges elérni a funkcionális kapcsolatokkal rendelkező határon átnyúló területeken.

A CB PAGO elnevezésű projektjavaslat fő célja az összetartás erősítése és a határon átnyúló akadályok csökkentése a közép-európai régióban, a hatóságok és a határon átnyúló szervezeteik kapacitásának növelésével, a határon átnyúló integrált stratégiák kidolgozása és végrehajtása érdekében, valamint a határon átnyúló intézkedések fejlesztéséhez szükséges részvételen alapuló döntéshozatali eljárásmodellek alkalmazására. Uniós szinten ismert szakértők és helyi segítő csoportokba tömörült ágazati és területi résztvevők bevonásával, a partnerek egy módszertani útmutató kidolgozását tervezik, amelynek módszereit eltérő sajátosságokkal rendelkező esettanulmányi területeken lehet alkalmazni földrajzi adottságuk, a hierarchiában elfoglalt helyük és tematikus irányultságuk szerint. Ennek megfelelően az esettanulmányi területek három helyi szintet foglalnak magukban (Frankfurt-Odera és Słubice testvérvárosai, Pozsony város határon átnyúló nagyvárosi területe és a Gorizia, Nova Gorica és Šempeter-Vrtojba önkormányzatok által létrehozott EGTC GO) és három regionális szintű (Alsó-Ausztria és Dél-Morvaország határon átnyúló integrált sürgősségi ellátási rendszere, a Neisse-Nisa-Nysa Eurorégió és az Ister-Granum EGTC) együttműködési struktúrája.

A jellegzetes transznacionális együttműködés 8 országot, ezen belül szakértői szervezeteket, egyetemeket, kutatóintézeteket és kutatóközpontokat, valamint az érintett esettanulmányi területek hatóságait foglalja magában. A tervek szerint a projekt eredményeinek tőkésítését és közzétételét az európai szintű hálózatok fogják teljesíteni, nevezetesen az Európai Határrégiók Szövetsége, az Európa Tanács Helyes Kormányzási Szakértői Központja és a Határon átnyúló Euro-Institute Network.

Amennyiben a javaslat sikeresen megfelel a kiválasztási kritériumnak, a 3 év időtartamú projekt jövő év elején fog indulni.

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium