CESCI Éves közgyűlés 2024

| 2024. május 30.

CESCI Éves közgyűlés 2024

| 2024. május 30.

A CESCI május 9-én tartotta idei rendes közgyűlését, személyes tagi jelenlét mellett.  A tagok, illetve képviselőik magas számban vettek részt a közgyűlésen, az összes szavazás eredményes volt.

Mint mindig, a májusi ülésen az első és legfontosabb napirend a tavalyi évről szóló beszámoló és közhasznúsági jelentés elfogadása volt. A beszámoló kiemelte, hogy 2023-ban is teljesültek az egyesület szakmai tervei, a közhasznúsági jogálláshoz kapcsolódó feltételek, és az egyesületi tevékenység finanszírozása biztos lábakon áll.

A rendkívül szétágazó szakmai munkából Ocskay Gyula főtitkár több tevékenységet is kiemelt, így  a CESCI Carpathiával közösen megvalósuló #ACCESS hatéves magyar-szlovák projektet; az Európai Határon Átnyúló Platform megalapítását, amelynek alakuló ülésére a CESCI és az AEBR szervezésében a magyar EU-s elnökség idején kerül sor; az NKE és a CESCI által létrehozott kutatóműhely részvételét a Határ Menti Euro-Intézeti Hálózat (TEIN) munkájában; a határ menti európai területi társulások támogatását és az Ukrajnával kapcsolatos egyes tevékenységeket (V4-es konferencia Kassán, orvosi műszerek gyűjtése a Kárpátalja megyei kórházak számára, a REVITAL I. projekt záró feladatai, forrástérkép összeállítása ukrán pályázók számára EU-s pályázati lehetőségeket kínálva).

A főbeszámolót követték az Elnökség, a Felügyelő Bizottság, a két partneregyesület (CESCI Carpathia és CESCI Balkans), az NKE-CESCI Határmenti Együttműködések Kutatóműhely beszámolói, valamint a CESCI nemi esélyegyenlőségi tervének értékelése.

A második napirendi pont az egyesület tisztségviselőivel foglalkozott. A közgyűlés az előírások szerinti nyílt szavazással új elnökségi tagot (Szabó István), titkos szavazással pedig új felügyelő bizottsági tagot (Árvai-Füleki Judit) választott, majd elfogadta az egyesületi Alapszabály tisztségviselőket tartalmazó megújult mellékletét, valamint a tisztségviselők megválasztásával kapcsolatos új szabályokat.

A harmadik napirendi pontban Jaschitz Mátyás igazgató bemutatta a 2024. évi munka-, és pénzügyi tervet. A munkaterv kapcsán elmondta, hogy idén az #ACCESS projekt aktuális szakaszának végrehajtása fogja az egyesületi kapacitások nagy részét lekötni, de e mellett az egyesület koordinálja majd a Borderlabs CE című projekt szakmai és a kommunikációs tevékenységeit; aktívan részt vesz a határmentiségre fókuszáló magyar elnökségi rendezvénysorozat szervezésében; folytatja az Interreg-programok értékelését, és várhatóan több turisztikai akcióterv összeállítását is elvégzi. Amennyiben pedig elnyerésre kerül az ESPON program határmenti kormányzásról szóló kiírására benyújtott projekt, melyen a CESCI az Erlangeni Egyetem meghívására vett részt, újabb nemzetközi együttműködésre nyílik lehetőség.

A pénzügyi terv kapcsán kiemelte, hogy továbbra is a személyi költségek jelentik az egyesület legfőbb kiadásait, melynek fedezetéül a bevételek stabilan rendelkezésre állnak, részben hazai forrásból, részben a nemzetközi projektek kifizetéseiből. Az egyesület tervezett idei bevétele 232,73 millió HUF, a tervezett kiadás pedig 220,38 millió forintot ér el.

A közgyűlésen megjelent tagok elégedetten nyugtázták az egyesület eredményes és biztonságos működéséről szóló előterjesztéseket, és azokat ellenszavazat nélkül szavazták meg.

Honlapunk a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával készült.

Külgazdasági és Külügyminisztérium